Identyfikator: OBB014.
Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Łukasz Czernik.

Szczegóły projektu

Poligon Strażacki BB
Czym jest Poligon Strażacki BB?
Poligon Strażacki to miejsce do ćwiczeń z zakresu przeciwpożarowego, ćwiczeń wysokościowych, ratownictwa technicznego ale także poligonu dla najmłodszych adeptów pożarnictwa z Młodzieżowych Drużyn Pożarowych.

Poligon składać się będzie z 7 stanowisk.

1. Trenażer pożarowy - to serce poligonu, to w nim będą strażacy ćwiczyć na prawdziwym ogniu gaszenie pożarów wewnętrznych, będą uczyć się chodzić w zadymieniu, w wysokiej temperaturze a także słuchać jak ogień się zachowuje. Zbudowany będzie z co najmniej 5 kontenerów wraz z urządzeniami takimi jak tv, łóżko czy klatka schodowa.

2. Ratownictwo wysokościowe - to miejsce w którym strażacy będą uczyć się ratowania osób poszkodowanych z wysokości a gondola jaką pozyskaliśmy już z kolej-szyndzielnia.pl do ćwiczeń, nabiera unikatowej formy ponieważ w całej Polsce nikt nie ćwiczy ratownictwa z kolejki górskiej, zainteresowanie już przerosło nasze oczekiwania.
3. Kontener szkoleniowy,- przed praktyką oczywiście będzie potrzeba trochę teorii a wiec przygotowanie niezbędne do dalszego szkolenia.
4. Parking - oczywiście miejsce na większe samochody pożarnicze.
5. Kontener Sanitarny - po ćwiczeniach niezbędna jest toaleta tak aby strażacy nie wchodzili do samochódów po ćwiczeniach a jak wiemy na umundurowaniu bojowym jest najwiecej związków chemicznych.
6. Poligon dla MDP - to własnie miejsce dla najmłodszych gdzie będą pokonywać tor przeszkód a także poznawać techniki ratownictwa medycznego, pożarowego i wysokościowego.
7. Ratownictwo Techniczne - to miejsce do ćwiczeń z osobami poszkodowanymi w pojazdach, na placu będzie autobus a także inne pojazdy na których strażacy będą ćwiczyć techniki cięcia i wydobywania osób. 

Dla kogo? 
Projekt kierowany jest głownie do strażaków ochotników z całej Polski natomiast każda osoba należąca do OSP w Bielsku-Białej będzie szkolić się za darmo, co więcej każda jednostka będzie mogła bezpłatnie korzystać z tego terenu.
Oczywiście zawodowi strażacy rownież będą mogli tam ćwiczyć z całego kraju a także GOPR czy Pogotowie Ratunkowe.
Prócz strażaków ochotników będzie też miejsce dla młodych adeptów pożarnictwa czyli grup MDP dzieci 7-18 lat w formie toru przeszkód oraz miejsca do ćwiczeń.
Nie zapominamy o cywilach, Poligon również będzie dostępny dla osób, które nie należą do służb mundurowych ale będą chciały nauczyć się ratownictwa, oczywiście na trochę innych warunkach (mniej wymagających) jak służby i przy większej asekuracji strażaków.

Gdzie: 
Poligon będzie znajdować się za tyłach Bielskiego Auchan

Oficjalna strona Poligonu jest na Facebook  https://www.facebook.com/poligonstrazacki

Lokalizacja

Działka 1791/8 obręb Stare Bielsko (położona za CH Auchan)

Autor

Łukasz Czernik

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 800 000,00 zł

Uwagi

OSP z miasta Bielsko-Biała

Wynik weryfikacji

POZYTYWNY

lub
Uzupełnij treść opisu: