Budowa mini-miasteczka ruchu rowerowego na Osiedlu Beskidzkim

Identyfikator: 2-OBB001. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Beskidzkie przez Grażyna Tronkowska.

Streszczenie projektu

Projekt dotyczy budowy ogólnodostępnego mini-miasteczka ruchu drogowego na Osiedlu Beskidzkim. Stworzenie terenu miniaturowego układu drogowego (jezdnie, chodniki, skrzyżowania, przejścia dla pieszych), wyposażonego w mini-znaki drogowe pionowe i poziome.

Cel projektu - edukacja dzieci dotycząca bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, nauka zasad ruchu drogowego i przygotowania się do egzaminu na kartę rowerową.

Opis projektu

Projekt obejmuje budowę mini-miasteczka ruchu rowerowego na obecnym terenie zielonym, przy ul. Babiogórskiej, koło Przedszkola nr 55 i Szkoły Podstawowej nr 36, ZSO  im. Armii Krajowej na Osiedlu Beskidzkim. Celem jest stworzenie terenu miniaturowego układu drogowego (droga jednojezdniowa, droga dwujezdniowa, jezdnie jedno- i dwukierunkowe, skrzyżowania zwykłe i z sygnalizacją świetlną, przejścia dla pieszych, małe rondo), wyposażonego w mini-znaki drogowe pionowe i poziome. Teren ogrodzony, ale ogólnodostępny dla mieszkańców osiedla oraz dzieci z Przedszkola nr 55 i Szkoły Podstawowej nr 36. Na terenie tym byłaby możliwość edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, nauka zasad ruchu drogowego na zasadzie symulacji sytuacji spotykanych na drogach. Stworzy możliwość przygotowania do egzaminu na kartę rowerową.

Lokalizacja

Działka nr 847/111 przy ul. Babiogórskiej i ul. Goleszowskiej.

Autor

Grażyna Tronkowska, telefon: 606976907, adres e-mail: g.tronkowska@gmail.com

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 95 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Wykonanie projektu,
  2. Przygotowanie terenu,
  3. Budowa częsci składowych projektu wraz z oświetleniem,
  4. Obsadzenie roślinnością,
  5. Ogrodzenie terenu.

Uwagi

Celem projektu jest stworzenie obiektu, na terenie którego odbywać się będzie edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych pieszo i na rowerze. Obiekt ogólnodostępny, wykorzystywany również przez dzieci z placówek oświaty, tj.: Przedszkola nr 55 i SP nr 36.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!