W trosce o życie, zdrowie i ochronę mienia mieszkańców Komorowic Krakowskich

Identyfikator: 14-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Komorowice Krakowskie przez Daria Klaczek.

Szczegóły projektu

Projekt dotyczy zakupu doposażenia samochodu i jednostki w sprzęt do walki z ogniem w budynkach i do innych akcji ratowniczyczych potrzebnych do szybkiego reagowania w sytuacji zagrożenia życia zdrowia.

Ważnym elementem projektu jest założenie monitoringu zewnętrznego budynku wraz z defibrylatorem ogólnodostępnym dla mieszkańców Komorowic , niezbędny w tym miejscu , które jest centrum , sercem Komorowic Krakowskich umiejscowionym w pobliżu szkoły , ośrodka zdrowia , biblioteki i domu kultury.

Praca Strażaków w XXI wieku to nie tylko walka z ogniem , to pomoc przy powodzi, huraganach , kataklizmach czy wypadkach drogowych. Są wszędzie tam , gdzie potrzebna jest szybka reakcja by ratować ludzi. Aby działania Strażaków były skuteczne , potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, który umożliwi szybką interwencję , ale też w należyty sposób będzie ich chronił i zabezpieczał w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Chociaż projekt ma zasięg lokalny, czyli dotyczy Komorowic Krakowskich , rzeczą wiadomą jest że Strażak na służbie nie wybiera dzielnicy , rejonu ,tylko rusza z pomocą wszędzie tam , gdzie potrzebne jest wsparcie i ochrona potrzebujących . Realizacja tego projektu znacząco wpłynie na efektywność pracy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Komorowice Krakowskie , którym z roku na rok przybywa akcji ratowniczo-gaśniczych , a te stawiają przed nimi nowe wyzwania.

Lokalizacja

Bielsko-Biała, Olimpijska 16

Autor

Daria Klaczek

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 91 400,00 zł

Części składowe zadania

  1. Mundur strażacki specjalny Gold, ergonomiczny z atestem CNBOP - 15 szt. - 25.650,00 zł
  2. Hełm strażacki Calisia Vulcan CV 102 biały z wizjerem metalizowanym - 15 szt. - 12.000,00 zł
  3. Zestaw do wyważania i podnoszenia drzwi Weber - 1 zestaw - 8.500,00 zł
  4. Najaśnica Twinz dwiema głowicami 14400 lm - 1 szt. - 6.150,00 zł
  5. Latarka kątowa survivor led - 10 szt. 12.800,00 zł
  6. AED wraz z szafką zewnętrzną - 1 szt. 6.000,00 zł
  7. Szafa na odzież strażacką STR N 4004/4003 - 4 szt. - 5.300,00 zł
  8. System monitoringu budynku OSP - 15.000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!