Identyfikator: 17-OBB002.
Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Leszczyny przez Berenika Dudziak.

Integracyjny Plac Zabaw - zdjęcie przykładowe

Szczegóły projektu

Podstawą każdego społeczeństwa jest równość, którą należy pielęgnować. Szczególnie w różnorodnej społeczności miejskiej. Niestety bywa, że w Polsce temat niepełnosprawności postrzegany jest jako forma marginalizacji społecznej. A przecież jesteśmy ulepieni z jednej gliny, i choć na pozór się różnimy, w gruncie rzeczy jesteśmy tacy sami. Wszyscy zasługujemy na zrozumienie, zdrowie, miłość, szczęście i akceptację. Od najmłodszych lat.

Mając na uwadze te kwestie, chcemy stworzyć miejsce, w którym każdy, bez względu na swoje ograniczenia, będzie czuł się równy. Szczególnie dzieciaki. To oni od najmłodszych lat budują swoją osobowość i pewność siebie. Naszym celem jest stworzenie dla nich przestrzeni, gdzie obcując z rówieśnikami nie będą czuć swoich niepełnosprawności i będą mogli w pełni korzystać z magicznego okresu, jakim jest dzieciństwo, albo - po prostu oddać się zabawie!

INTEGRACYJNY PLAC ZABAW LESZCZYNY ma być zlokalizowany w pięknym, zielonym i spokojnym Parku Strzygowskiego. Dzięki walorom przyrodniczym tego miejsca, stworzymy idealne warunki do rozwoju i integracji najmłodszego pokolenia Bielszczan – bez względu na to, czy ktoś jest w pełni sprawny, czy posiada jakieś ograniczenia ruchowe czy psychiczne. Nasz INTEGRACYJNY PLAC ZABAW ma być dostępny i atrakcyjny dla każdego dzieciaka. Każdy brzdąc skorzysta w nim z dokładnie takich samych atrakcji. Nie będzie w nim urządzeń, które służą tylko jednej „gromadzie” bawiących się – wszyscy będziemy jedną drużyną, a z huśtawki, zjeżdżalni czy siatek, skorzystają wszyscy. Dzięki specjalnym najazdom, platformom i mostom, cały plac zabaw będzie dawał dokładnie taką samą możliwość  i frajdę z zabawy – bez wyjątków.

Tylko dzięki takim, nowoczesnym przestrzeniom miejskim, jak nasz INTEGRACYJNY PLAC ZABAW LESZCZYNY, będziemy budować przyszłe pokolenia otwartych i tolerancyjnych Bielszczan. A Leszczyny, jako dzielnica kojarzona z terenami rekreacyjnymi, po raz kolejny da przykład całemu miastu, jak tworzyć miejsca przyjazne wszystkim dzieciakom. Bo wszystkie dzieci mają prawo do aktywnego udziału w życiu społecznym, do zabawy i wypoczynku.

I pamiętajcie, to my, dorośli, musimy tak konstruować świat, by dać im taką możliwość!

Lokalizacja

Teren „Parku Strzygowskiego”, rozciągającego się pomiędzy ul. Partyzantów a Leszczyńską (dokładniej pomiędzy brzegiem rzeki Białej a siedzibą firmy Wawrzaszek). Numer działki: 149/27 (dawniej 149/2). Dokładną lokalizację projektu ilustruje załącznik.

 

Autor

Berenika Dudziak

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 280 000,00 zł

Części składowe zadania

  • INTEGRACYJNY PLAC ZABAW - 210.000
  • NAWIERZCHNIA BEZPIECZNA + MAŁA ARCHITEKTURA - 70.000

 

Uwagi

Projekt INTEGRACYJNEGO PLACU ZABAW według indywidualnego projektu. Wszystkie urządzenia placu zbaw muszą być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do celów kosztorysowych wybrano następujące urządzenia z oferty (zanonimizowano) (Play Park):

Zestaw Dragon - 170.000 zł + 54.000 zł nawierzchnia bezpieczna

Huśtawka Saturn - 21.000 zł + 3.500 zł nawierzchnia bezpieczna

Huśtawka integracyjna Pogo - 19.000 zł + 2.500 zł nawierzchnia bezpieczna

Mała architektura + tablice informacyjne - 10.000zł

Projekt nie wymaga wycinki drzew. Projekt INTEGRACYJNEGO PLACU ZABAW i poszczególne urządzenia powinny zostać dobrane tak, by zachować istniejący drzewostan.

Projekt należy dostosować do planowanego przez Urząd Miasta Bielska-Białej projektu modernizacji ciągów komunikacyjnych w Parku Strzygowskiego – projekty nie wykluczają się.  

lub
Uzupełnij treść opisu: