Lokalne ławeczki z nowinkami

Identyfikator: 18-OBB003. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Lipnik przez Renata Lejawka.

Szczegóły projektu

Lokalne ławeczki z nowinkami to punkty w często odwiedzanych miejscach Lipnika, jako miejsca relaksu, spotkania i utrzymania kontaktu sąsiedzkiego. Lipnik to miejsce wybierane na spacer i takie punktu spoczynku w różnej części dzielnicy pozwolą na uatrakcyjnienie trasy, jak i dzięki zapewnieniu koszy, na umożliwienie zachowania czystości w dzielnicy. W zależności od lokalizacji i potrzeby przewiduje się różne typy ławeczek: „podstawowa”, „nowinka” czyli z tablicą informacyjną, „mobilna” czyli ławeczka i tablica przenośna. To około 8 ławek i tablic na terenie całego Lipnika. Tablice zarówno stacjonarne jak i mobilne byłyby doskonałym nośnikiem informacji o życiu aktywnej dzielnicy i atrakcyjnej ofercie kulturalno-sportowej  dla mieszkańców. Ławeczki miałyby miły zgodny z podgórskim otoczeniem drewniany styl oraz przy każdej ławeczce umiejscowiona byłaby drewniana rzeźba zwierzęcia występującego w Lipniku, wraz  z krótkim opisem ciekawostek o zwierzaku. Taki specyficzny styl z pewnością byłby unikalną atrakcją  naszej dzielnicy.

Typy ławeczek:

 1. Podstawowa : Ławka z bala, kosz drewniany typu Troll, rzeźbiony zwierzak np.
 2. Nowinka: Podstawowa  + tablica drewniana
 3. Mobilna: zestaw przenośny: stolik, ławeczka i tablica typu potykacz

Ilość ławek w poszczególnych pakietach zależna od ostatecznego kosztorysu i wybranych lokalizacji.

Lokalizacja

Lokalizacja i ilość ławeczek oraz tablic zależna jest od zapotrzebowania - najczęściej w sąsiedztwie przystanku autobusowego lub skrzyżowania ścieżek pieszych i spacerowych, czyli miejskie obszary na placach.

Mogłoby to być na przykład wg poniższych propozycji:

 1. ulica Wróblowicka przy sklepie lub okoliczny rejon Polnej 
 2. ulica Krakowska "na Kopcu",
 3. ulica Krańcowa w rejonie kościoła,
 4. ulica Lipnicka w rejonie skrzyżowania z ul. Południową,
 5. ulica Polna rejon ścieżki w kierunku amfiteatru,
 6. plac przed Domem Kultury plac,
 7. plac przed szkołą,
 8. plac przed ośrodkiem zdrowia
 9. plac zabaw Pod Gaikami

Autor

Renata Lejawka

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 40 000,00 zł

Części składowe zadania

Poniżej koszt wykonania i montażu różnych typów ławek. Propozycja kosztorysu obejmuje 6 pakietów z tablicami, 1 pakiet mobilny i 5 ławek z wyposażeniem podstawowym. Ostateczna ilość ławek zależna jest od dokładnego wyliczenia kosztów.

Uwagi

Projekt był zgłoszony w poprzednich edycjach BO i został po konsultacji z naczelnikiem Wydziału Gospodarki Miejskiej dopuszczony pod głosowanie. Jednak ostatecznie ja jako autor projektu wycofałam ten projekt przed głosowaniem, gdyż uznaliśmy z gronem popierającym wówczas "ławeczki", że inny projekt jest pilniejszy. Projekt w ubiegłym roku podczas weryfikacji i w toku wyjaśnień uzyskał wszystkie pozytywne opinie.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!