Miejsce zabaw pod górami

Identyfikator: 18-OBB006. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Lipnik przez Dorota Szymik, Dariusz Litwin.

Streszczenie projektu

Celem projektu jest stworzenie placu zabaw dla dzieci w pobliżu gór, które będzie miejscem aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu przez najmłodszych. Poprzez zabawę będzie można przekazać wiedzę na tematy przyrodnicze i turystyczne. Dbając o prawidłowy rozwój naszych pociech i zdrowy tryb życia w MIEJSCU ZABAW POD GÓRAMI, które leży pośrodku dwóch szlaków turystycznych, dzieci mieszkające nie tylko w dzielnicy Lipnik ale i w Bielsku-Białej będą mogły korzystać z atrakcji podczas pieszych wędrówek lub wycieczek rowerowych.

Mimo, że to projekt lokalny, korzystać będą wszyscy mieszkańcy Bielska-Białej.

Opis projektu

Projekt ma na celu stworzenie miejsca na terenie Górnego Lipnika ( Wróblowice), które pozwoli małym dzieciom na zabawę pod opieką dorosłych na ogólnodostępnym placu zabaw. Dbając o prawidłowy rozwój naszych pociech plac zabaw ma być miejscem aktywnego wypoczynku ( co ma przyczynić się do prawidłowego rozwoju i zdrowego trybu życia), połączonego z beztroską zabawą.

Wykorzystanie tego terenu do stworzenia projektu MIEJSCE ZABAW POD GÓRAMI ułatwi rodzicom małych dzieci, mieszkających w okolicy dostęp do profesjonalnego placu zabaw, będącego ciekawą i bezpieczną opcją spędzania wolnego czasu. Warto nadmienić, że w promieniu 5 km nie ma podobnego miejsca na terenie naszego miasta, które pozwoliłoby rodzicom, na umożliwienie dzieciom bezpiecznej zabawy a samym rodzicom na chwilę odpoczynku. Miejsce opisane w projekcie znajduje się w pobliżu dwóch szlaków turystycznych biegnących na Hrobaczą Łąkę i Szczyt Gaiki jak również w pobliżu trasy rowerowej dookoła Bielska-Białej.

Stworzenie MIEJSCA ZABAW POD GÓRAMI w znacznym stopniu poprawi atrakcyjność dzielnicy znajdującej się u zbocza pasma gór, chętnie odwiedzanej przez turystów pragnących aktywnie spędzać czas.

Motywem wplecionym w tematykę placu zabaw ma być obcowanie bliżej natury. Bliskość gór i terenu leśnego jest wystarczającym powodem aby umieścić kilka tablic do gry o tematyce leśnej, przyrodniczej i turystycznej. Tablice te mają służyć do poznawania przyrody poprzez zabawę od najmłodszych lat.

Do stworzenia takiego miejsca proponuje się usytuowanie następujących obiektów na placu zabaw:

1. Zestaw zabawowy JULIA

2. Huśtawka podwójna z siedziskiem gumowym

3. Dwie sztuki huśtawek sprężynowych

4. Urządzenie linearne PIRAMIDA

5. Duża piaskownica

6. Trzy sztuki tablic edukacyjnych do gry

7. Trzy sztuki ławek do odpoczynku

8. Trzy kosze na śmieci

Szacowany koszt projektu 70.000 zł.

Lokalizacja

Lokalizacja projektu w miejscu skrzyżowania ulic Krakowskiej i Polnej. Uściślając 100 m od skrzyżowania, poruszając się ulicą Polną. Na działce nr 2254/1.

Autor

Dorota Szymik, Dariusz Litwin, telefon: 721012306, adres e-mail: dorota1206@poczta.onet.pl, dariusz_litwin@op.pl

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 70 000,00 zł

Uwagi

Porozumienie w sprawie zgody na dzierżawę terenu jest już prawie wypracowane i zostanie dostarczone w ciągu kilku dni.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!