Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Rozwój infrastruktury rekreacyjno-sportowej na osiedlu Słonecznym. Wykonanie toru do jazdy na wrotkach, rolkach, nartorolkach, segweyach oraz doposażenie siłowni zewnętrznej

Identyfikator: 24-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Słoneczne przez Waldemar Wysocki.

Szczegóły projektu

Świeże powietrze, piękne przestrzenie oraz atrakcyjne i estetyczne urządzenia sprawiają, że aktywność fizyczna stała się wartością samą w sobie. O pozytywnym wpływie na zdrowie nikogo przecież przekonywać nie trzeba. Dobrze ukształtowana sylwetka, zwinność i równowaga, a co za tym idzie pogoda ducha mają wpływ nie tylko na funkcjonalność organizmu ale także na wiele innych sfer w których przejawiamy aktywność.

Brak miejsca na osiedlu z równą nawierzchnią do nauki i bezpiecznej jazdy na rolkach, wrotkach, nartorolkach oraz segweyach, a także potrzeba doposażenia parku miejskiego w brakujące urządzenia  siłowni zewnętrznej są  bezpośrednią przyczyną podejmowanych starań w ramach Budżetu Obywatelskiego 7. edycji.

Projekt przewiduje rozbudowę infrastruktury rekreacyjno-sportowej w dwóch miejscach na terenie Osiedla Słonecznego.

1. Na ślepym odcinku ulicy Zofii Kossak-Szczuckiej proponuje się wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, która wraz urządzeniami towarzyszącymi (4 ławki, 4 kosze na śmieci, 2 słupki ograniczające wjazd pojazdów) tworzyć będzie warunki dla osób szukających miejsca do jazdy na  rolkach, wrotkach, nartorolkach oraz segweyach. Tor asfaltowy o długości 195m szerokości 4m zlokalizowany będzie między Ogrodem Działkowym „Wolność”, a ogrodami prywatnych posesji z dojazdem od ul. Józefa Chełmońskiego. Warunki te pozwolą na bezpieczną jazdę z dala od ruchu kołowego, a więc w warunkach tzw. czystego powietrza.

2. W parku miejskim między ulicami Cieszyńską, Braci Gierymskich i Józefa Chełmońskiego proponuje się montaż urządzeń siłowni zewnętrznej (Jeździec, Wioślarz, Talia/Słup/Wahadło, Masażer pionowy/Słup/Masażer poziomy) które uzupełnią istniejącą infrastrukturę rekreacyjno-sportową na terenie parku. Proponuje się również montaż maty gumowej przerostowej na dojściu oraz pod urządzeniami.

Lokalizacja

1. Ślepy odcinek ulicy Zofii Kossak-Szczuckiej od ul. Malczewskiego do ul. Cieszyńskiej na działce nr 944/6. Obręb 0001 Aleksandrowice.

2. Teren zielony miejskiego parku przy ul. Braci Gierymskich, w większości zadrzewiony z niewielką polaną na skraju działki o nr 713/2. Obręb 0001 Aleksandrowice. W parku znajdują się boisko asfaltowe, plac zabaw oraz zestaw urządzeń do ćwiczeń z masą własnego ciała.

W załączeniu mapa oraz zdjęcia obrazujące dzisiejszy stan infrastruktury w miejscach, których dotyczy niniejszy projekt.

Autor

Waldemar Wysocki

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 150 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Wykonanie nawierzchni asfaltowej 780 m2: 120.000 zł
  2. Zakup i montaż 4 ławek  z oparciem: 6.000 zł
  3. Zakup i montaż 4 koszy na śmieci: 800 zł
  4. Zakup i montaż 4 urządzeń siłowni zewnętrznej: 13.000 zł
  5. Zakup i ułożenie maty gumowej przerostowej: 10.200 zł
     

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!