Osiedlowy Klub Seniora

Identyfikator: 29-OBB002. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Wojska Polskiego przez Anna Duźniak-Mleczko.

Streszczenie projektu

Osiedlowy Klub Seniora to miejsce, w którym starsi mieszkańcy osiedla mogą się spotkać by ciekawie spędzić czas. Mogą tu rozwijać swoje pasje i zainteresowania na które w życiu zawodowym brakowało czasu. Proponowane zajęcia to między innymi : ruchowe (gimnastyka, ćwiczenia na basenie, joga, taneczne itp.),plastyczne (różne techniki zdobienia przedmiotów, ceramika, rękodzieło itp.), teatralne, komputerowe. Projekt zakłada również udział w prelekcjach o różnorodnej tematyce poczynając od różnego rodzaju poradnictwa, poprzez historię, sztukę aż po podróże. Tematyka zajęć oraz prelekcji winna wynikać z propozycji uczestników i ich zainteresowań, dlatego w projekcie zakłada się jej „elastyczny" dobór co jest niesłychanie ważne by klub spełniał swoją rolę.

Opis projektu

Osiedlowy Klub Seniora to miejsce, w którym starsi mieszkańcy osiedla mogą spotkac się by ciekawie spędzić czas. Mogą tu rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na które w życiu zawodowym brakowało czasu. Użytkownikami klubu mają być głównie seniorzy ale to nie znaczy, że nie mogą zaprosić na ciekawe zajęcia czy spotkania swoich przyjaciół mieszkających "po sąsiedzku" lub członków rodziny a szczególnie wnuków. Klub przede wszystkim powinien łączyć ludzi a nie dzielić. Powinien zachęcać do wyjścia z domu i do wzięcia udziału w różnych formach aktywności dostosowanej do ich wieku i kondycji fizycznej. Zajęcia ruchowe typu gimnastyka, basen taniec prowadzone pod okiem doświadczonych instruktorów pozwolą zadbać o własne zdrowie, natomiast warsztaty plastyczne nic tylko dostarczą ćwiczeń manualnych ale przede wszystkim dadzą możliwość ujawnić i rozwinąć zdolności artystyczne. Dzięki warsztatom komputerowym można zdobyć wiedzę , która pozwoli korzystać z dostępu do szeroko pojętej informacji i wiedzy za pośrednictwem internetu - a przede wszystkim pozwoli nawiązać porozumienie z młodszym pokoleniem poruszającym się bardzo sprawnie wirtualnym świecie.. Będzie też miejsce na rozwinięcie talentów aktorskich w ramach już istniejącej Grupy Teatralnej („Senior i TY**). Projekt zakłada również udział w prelekcjach o różnorodnej tematyce poczynając od rożnego rodzaju poradnictwa, poprzez historię, sztukę aż po podróże. Tematyka zajęć oraz prelekcji winna wynikać z propozycji uczestników i ich zainteresowań, dlatego w projekcie zakłada się jej „elastyczny" dobór co jest niesłychanie ważne by klub spełniał swoją rolę. Aby ułatwić całą procedurę rozliczenia projektu, proponuję by był on realizowany w okresie od 01.02.2018 r do 30.11.2018 r. W przypadku gdy to nic będzie konieczne to projekt może trwać nawet pełny rok kalendarzowy.

Lokalizacja

Pawilon handlowy przy ul. Stawowej 29 - siedziba Rady Osiedla oraz pomieszczenia udostępnione przez SM "Strzecha".

Autor

Anna Duźniak-Mleczko, telefon: 501086519

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 50 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!