RSS Aktualności

PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Termin i zasady głosowania oraz wzór karty do głosowania

31 października 2014

Głosowanie na pozytywnie zweryfikowane projekty w dniach od 7 do 14 listopada 2014r.

Mieszkańców naszego miasta zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego (Partycypacyjnego) 2015. W związku z tym, że wielkimi krokami zbliża się termin głosowania na projekty mieszkańców Bielska-Białej złożone do Budżetu Obywatelskiego 2015, Prezydent Miasta wydał stosowne Zarządzenie (dostępne na niniejszej stronie) w sprawie zarządzenia głosowania na projekty, terminu głosowania oraz wzoru karty do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego (Partycypacyjnego) na 2015r. Głosować można wyłącznie na projekty pozytywnie zaopiniowane przez Zespół do spraw weryfikacji projektów. Zarządzenie wskazuje także punkty do głosowania bezpośredniego oraz ustala godziny ich funkcjonowania.

Przypominamy, że głosować można na dwa możliwe sposoby:

1. Głosowanie bezpośrednie

Odbywać się będzie poprzez wrzucenie karty do głosowania w dniach od 7 listopada 2014 r. do 14 listopada 2014 r. do specjalnie oznakowanych urn zlokalizowanych w punktach głosowania, których adresy i godziny otwarcia zostały szczegółowo określone w Zarządzeniu. Głosowanie bezpośrednie będzie polegało na postawieniu znaku "X" przy jednym projekcie ogólnomiejskim lub/i jednym projekcie osiedlowym (lokalnym), którym mieszkaniec chce udzielić swojego poparcia we właściwej kolumnie widocznej na karcie do głosowania (szczegóły w Zarządzeniu). Karty do głosowania bezpośredniego, obowiązujące w czasie głosowania, opatrzone logo Budżetu Obywatelskiego (Partycypacyjnego) 2015, zawierające wszystkie pozytywnie zweryfikowane projekty ogólnomiejskie i osiedlowe będą dostępne od dnia 7 listopada 2014 r. w Punktach głosowania oraz do pobrania na stronie internetowej www.obywatelskibb.pl.

2. Głosowanie elektroniczne

Odbywać się będzie za pośrednictwem interaktywnego modułu głosowania, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej www.obywatelskibb.pl w dniach od 7 listopada 2014 r. godz. 0.00 do 14 listopada 2014 r. godz. 24.00. Na ww. stronie internetowej pojawi się zakładka "Głosowanie", w której znajdą Państwo wszystkie pozytywnie zaopiniowane projekty. W głosowaniu elektronicznym specjalnie przygotowany interfejs (moduł) pozwoli udzielić poparcia poprzez kliknięcie na przycisk z napisem "Wybieram" umiejscowiony przy każdym projekcie ogólnomiejskim oraz projecie osiedlowym. Wybieramy jeden projekt ogólnomiejski i jeden projekt osiedlowy. Szczegółowe informacje nt. głosowania elektronicznego pojawią się wkrótce. Wskazane zostaną także minimalne wymagania sprzętowe i programowe aby bez problemów oddać swój głos on-line.
W głosowaniu on-line z jednego komputera będzie mogła skorzystać dowolna liczba uprawnionych do głosowania mieszkańców Bielska-Białej. Jednakże, w przypadku głosowania elektronicznego z wykorzystaniem jednego adresu poczty email może zagłosować nie więcej niż 5 mieszkańców.

Podobnie jak w poprzedniej edycji B.O., zachęcamy mieszkańców naszego miasta do korzystania z głosowania elektronicznego (on-line), które będzie najszybszym i najłatwiejszym sposobem głosowania na projekty obywatelskie 2015, wszędzie tam gdzie znajduje się komputer lub urządzenie przenośne z dostępem do internetu. Głosując on-line należy przygotować swój nr PESEL, podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz posiadać adres poczty elektronicznej (email), który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu. Na podany adres email zostanie wysłany link aktywacyjny, którego kliknięcie potwierdza i kończy głosowanie.

Jednocześnie zwracamy uwagę, aby dokładnie zapoznać się z zapisami wspomnianego Zarządzenia Prezydenta Miasta (opublikowane do pobrania), które wskazuje na sytuacje kiedy głos uznaje się za nieważny oraz przede wszystkim co należy zrobić aby prawidłowo oddać swój głos na wybrany projekt.

^