Zobacz pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje Zamknij pozostałe edycje Zobacz pozostałe edycje 2014 2015 2017 2018 2019 2020 2021

Lotniczy plac zbaw na terenie lotniska w Aleksandrowicach

Identyfikator: OBB022. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Łukasz Ćwik.

Wizualizacja 1Plan zagospodarowaniaWizualizacja 2Huśtawka Gniazdo BocianaHuśtawka podwójnaKiwak helikopterKiwak samolotŁawka samolotŁawka wóz strażackiŁawkaPiaskownicaRegulaminKoszSamolot, wieża kontroli lotów

Streszczenie projektu

Celem projektu jest infrastruktura polegająca na budowie placu zabaw dla dzieci. Plac zabaw ma przybrać formę edukacyjną, dzięki czemu nasze pociechy aktywnie i pożytecznie będą mogły spędzać czas na lotnisku. Chcemy aby przez ten projekt lotnisko stało się jeszcze bardziej przyjazne dla mieszkańców Bielska - Białej i okolic, a jednocześnie promować nasze miasto oryginalnym placem zabaw umiejscowionym na jednym z najpiękniej położonych lotnisk w Polsce. Formuła placu ma bowiem nawiązywać do jego lokalizacji, czyli na placu mają znaleźć się m.in. takie elementy jak: kiwak helikopter, huśtawka samolot, helikopter ze zjeżdżalnią, ławka samolot, wieża kontroli lotów, tablica rysunkowa i mała architektura. Największe urządzenie ma stanowić samolot, wyposażony w elementy sprawnościowe, drabinki, siatki czy zjeżdżalnię.

Uatrakcyjnijmy więc jedno z naszych ulubionych miejsc rekreacyjnych z myślą o nas i naszych pociechach, pomóżmy rozwijać wyobraźnie naszym dzieciom, pomóżmy rozwinąć naszemu miastu skrzydła i dajmy powód do satysfakcji mieszkańcom Bielska - Białej.

Opis projektu

Lotniczy plac zabaw na terenie lotniska w Aleksandrowicach

Celem projektu jest infrastruktura polegająca na budowie placu zabaw dla dzieci. Na co dzień lotnisko odwiedza przecież wielu mieszkańców Bielska - Białej niejednokrotnie ze swoimi pociechami. Mieszkańcy nie tylko spędzają tam swój wolny czas uprawiając wszelakie sporty, ale obserwują startujące i lądujące szybowce, samoloty czy spadochroniarzy. Plac zabaw ma przybrać formę edukacyjną, dzięki czemu nasze pociechy aktywnie i pożytecznie będą mogły spędzać czas na lotnisku. Dodatkowym atutem lokalizacji tego przedsięwzięcia jest zaplecze gastronomiczne oraz toaleta. Chcemy aby przez ten projekt lotnisko stało się jeszcze bardziej przyjazne dla mieszkańców Bielska - Białej i okolic, a jednocześnie promować nasze miasto oryginalnym placem zabaw umiejscowionym na jednym z najpiękniej położonych lotnisk w Polsce. Formuła placu ma bowiem nawiązywać do jego lokalizacji, czyli na placu mają znaleźć się m.in. takie elementy jak: kiwak helikopter, huśtawka samolot, helikopter ze zjeżdżalnią, ławka samolot, wieża kontroli lotów, tablica rysunkowa i mała architektura (ławki, kosze na śmieci). Największe urządzenie ma stanowić samolot, wyposażony w elementy sprawnościowe, drabinki, siatki czy zjeżdżalnię. Wśród wymienionych elementów odnajdą się więc zarówno starsze dzieci jak i najmłodsi.

Elementy wykonane są z wysokiej jakości produktów (rurki i blach stalowe ocynkowane ogniowo, siatka z lin z rdzeniem stalowym, zjeżdżalnia z blachy nierdzewnej i blach obwiedzionych rurką, wypełnienia ze sklejki wodoodpornej, płyt HDPE lub HPL) co zapewnia długotrwałe bezobsługowe użytkowanie poszczególnych urządzeń.

Plac zabaw, na którym dzieci rozpoczynają gotowość do startu w takim otoczeniu, na pewno będą w stanie wyobrazić sobie siebie w roli dzielnych pilotów.

Uatrakcyjnijmy więc jedno z naszych ulubionych miejsc rekreacyjnych z myślą o nas i naszych pociechach, pomóżmy rozwijać wyobraźnie naszym dzieciom, pomóżmy rozwinąć naszemu miastu skrzydła i dajmy powód do satysfakcji mieszkańcom Bielska - Białej.

Lokalizacja

Teren Aeroklubu Bielsko-Bialskiego przy ul. Cieszyńskiej 321 w Bielsku-Białej, działka o wym. 22 x 27 metrów przylegająca do budynku Aeroklubu od strony wschodniej

Autor

Łukasz Ćwik, adres e-mail: budzet.obywatelski.bb@gmail.com

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 146 700,00 zł

Części składowe zadania

  • Dostawa i montaż urządzeń zabudowanych na terenie Aeroklubu w Bielsku-Białej - 145.509,00 zł (na podstawie dołączonej do projektu oferty)
  • Gwarancja 2 lata pod warunkiem dokonania corocznej kontroli technicznej - 1.107,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!

Projekty