Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Głosowanie tylko elektroniczne (on-line)

7 września 2018

W piątek, 21 września 2018 r. o północy rusza głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2019, które potrwa do 30 września 2018 r. włącznie. W bieżącej edycji jedynym możliwym sposobem głosowania będzie głosowanie elektroniczne (on-line) na stronie www.obywatelskibb.pl. Zachęcamy do przeczytania poniższych informacji i wskazówek dotyczących samego głosowania.

Po wejściu na stronę www.obywatelskibb.pl należy wybrać zakładkę "GŁOSOWANIE" lub "PROJEKTY" a następnie odnaleźć interesujący nas projekt i kliknąć przycisk "WYBIERAM!" widoczny przy każdym dopuszczonym do głosowania projekcie. W kolejnym kroku głosujący zostanie przeniesiony na zabezpieczoną stronę z aktywnym formularzem internetowym, którego pola należy wypełnić swoimi danymi osobowymi. Pod formularzem głosowania on-line należy zaznaczyć odpowiednie oświadczenia, które umożliwią skuteczne oddanie głosu. Głosujemy na JEDEN interesujący nas projekt ogólnomiejski i/lub JEDEN projekt osiedlowy zgłoszony w osiedlu, którego jesteśmy mieszkańcem.

Głosując elektronicznie należy przygotować swój nr PESEL, podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, a także posiadać czynny numer telefonu komórkowego w dowolnej sieci, który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu. Na wprowadzony przez głosującego do formularza nr telefonu komórkowego zostanie wysłany bezpłatnym sms’em kod weryfikacyjny, którego wpisanie we właściwe pole i zatwierdzenie kończy głosowanie.

Z wykorzystaniem jednego numeru telefonu komórkowego może zagłosować łącznie na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe nie więcej niż pięciu mieszkańców Bielska-Białej.

Jednocześnie przypominamy, że wg nowych zasad zawartych w uchwale dotyczącej B.O. na 2019 rok głosujemy także w tych Osiedlach, w których został zgłoszony jeden projekt, który uzyskał opinię pozytywną lub w których zgłoszono więcej niż jeden projekt na łączną kwotę 100 tys. zł.

Pragniemy także poinformować, iż zostaną uruchomione Punkty głosowania, których pełna lista zostanie wkrótce wskazana w Zarządzeniu Prezydenta Miasta a następnie opublikowana na stronie www.obywatelskibb.pl. Z ww. Punktów będą mogły skorzystać przede wszystkim osoby wykluczone cyfrowo tzn. nie posiadające umiejętności obsługi komputera, telefonu komórkowego lub innego urządzenia z dostępem do Internetu, a które będą chciały zagłosować na wybrane przez siebie projekty. Do Punktów powyższych zostaną oddelegowani pracownicy Urzędu, którzy będą pomocni w przeprowadzeniu procedury głosowania.

Poniżej publikujemy Zarządzenie Prezydenta Miasta z dn. 6 września 2018 r. w sprawie zarządzenia głosowania na projekty, terminu głosowania oraz głosowania elektronicznego w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

Aktualności

PoWtŚrCzPtSoNd
0102
0304050607 0809
10111213141516
17181920212223
24252627282930