Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

3. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bajkowej

Identyfikator: OBB007. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Tomasz Sidorczuk.

Szczegóły projektu

Celem projektu jest zorganizowanie trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej w Bielsku-Białej.

W ramach kilkudniowego wydarzenia odbędą się bezpłatne:

  • Eliminacje uczestników z całej Polski w różnych kategoriach wiekowych
  • Finały oraz wyłonienie najlepszych wykonawców/zespołów
  • Liczne zabawy i atrakcje dla dzieci
  • Występ gwiazd muzycznych i bezpłatny wstęp na ich koncerty
  • Warsztaty plastyczne
  • Warsztaty muzyczne
  • Bajkoterapia
  • Warsztaty z pewności siebie, radzenia sobie ze stresem, umiejętności występów publicznych, pokonywania tremy, „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci chciały do nas mówić”
  • Wykłady tematyczne z zakresu psychoedukacji: jak mądrze wspierać zdolne dziecko, jak przeciwdziałać depresji u dzieci i młodzieży, jak edukować dzieci w tematach komunikacji miedzy rówieśnikami, poznawanie nowoczesnych modeli edukacji, jak rozwijać pasję u dzieci,

Festiwal był już organizowany dwa razy. Pierwsza edycja dzieliła się na dwa dni: eliminacje i finał, który odbył się 16 czerwca 2018 roku i zgłosiło się do niego 150 wokalistów, a z atrakcji skorzystało około tysiąc uczestników. Tegoroczny festiwal trwał aż 3 dni. Składał się z dwudniowych eliminacji oraz finału, który odbył się 18 maja 2019 roku, edycja przyciągnęła 450 wokalistów oraz około 5 tysięcy ludzi korzystających z atrakcji festiwalu.

Chcemy, aby w 2020 roku, festiwal stał się największym wydarzeniem tego typu w Polsce, a uczestnictwo w nim było bezpłatne.

Fundacja Akademia Pasji i Rozwoju oraz Bielskie Studio Piosenki organizowało już z powodzeniem dwie edycje festiwalu. Uczestnicy mogą zaprezentować swoje umiejętności wokalne i muzyczne przed szerszym gronem publiczności. Mają możliwość bycia zauważonym i rozwijania swojej pasji jaką jest śpiew. W tym roku, odwiedzający festiwal mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych, tanecznych, cyrkowych (żonglerka, chodzenie po linie, chodzenie na szczudłach, wykonywanie zwierząt z balonów). Dodatkowymi atrakcjami byli animatorzy, iluzjonista, osoby malujące dzieciom buźki, bańki mydlane, dmuchane balony i wiele innych.

Najnowsza edycja festiwalu cieszyła się pozytywnymi opiniami i recenzjami. Pisały o nim lokalne media w następujący sposób:

„Ogólnopolski Festiwal Piosenki Bajkowej w Bielsku-Białej cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Nic dziwnego – w mieście, w którym powstały najsłynniejsze polskie kreskówki brakowało festiwalu dla dzieci i młodzieży, który byłby organizacyjnie przygotowany na najwyższym, ogólnopolskim poziomie.

Pomysłodawcy postanowili tę lukę wypełnić. W drugiej edycji do samych eliminacji zgłosiło się 450 wykonawców z różnych stron Polski. W finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej, jaki w sobotę 18 maja odbył się w Klubie Klimat w Bielsku-Białej, wystąpiło ok. 150 młodych artystów - także takich, którzy są już laureatami znanych w Polsce festiwali bądź z przeglądów muzycznych lub są znani z programów rozrywkowych.

Na scenie zachwycili wykonaniem. Wielu z nich wystąpiło w przebraniach odpowiadających bohaterom bajki, z jakiej wykonywali piosenki. A prezentacje zespołów przypominały mini musicale – były scenografia, kostiumy, świetna gra aktorska i znakomite wokalne wykonanie".

źródło: bielskobiala.naszemiasto.pl

W Internecie można zobaczyć zdjęcia festiwalu i artykuły o nim pod następującymi adresami:

„Zaufaj swoim skrzydłom” – motto Fundacji Akademia Pasji i Rozwoju

Poprzez festiwal i działalność muzyczno-terapeutyczną Fundacja edukuje dzieci, młodzież i dorosłych w nietypowy sposób. Celem jest wsparcie psychiczne uczniów uczęszczających na zajęcia muzyczne. Artyści nawet Ci początkujący, to bardzo wrażliwi ludzie, którzy czasami mają problemy z adaptacją w codziennym życiu. Część z nich trafia tu z depresją, po próbach samobójczych i z różnego rodzaju zaburzeniami. Przybywają tu także bardzo zdolni wokaliści, którym fundacja pomaga przygotowywać się na wyższe studia, do szkół muzycznych, konkursów i festiwali. Istnieje również spora grupa dorosłych, którzy są na zakrętach życiowych, a muzyka pozwala im zapomnieć o swoich codziennych problemach. Nie stawiając ograniczeń fundacja daje szansę każdemu poczuć radość dzięki empatii nauczycieli i sile muzyki. Część przybywających na zajęcia zmaga się z nieśmiałością, fałszowaniem, próbuje nadrobić stracony czas i zrealizować swoje dziecięce niespełnione marzenia dotyczące gry na instrumencie lub śpiewania.

Doświadczenie pracy z różnymi ludźmi pozwala na zorganizowanie atrakcyjnego wydarzenia artystycznego ale dodatkowo wspierającego w rozwoju pasji i niosącego wartość psychoedukacyjną. Fundacja chce to umożliwić szerszemu gronu. Dzięki takiemu wydarzeniu o zasięgu ogólnopolskim istnieje szansa na szersze promowanie solidnych wartości u dzieci, młodzieży i dorosłych. Realizacja projektu pozwoli każdemu chętnemu bielszczaninowi uczestnictwo w wyżej wymienionych atrakcjach bezpłatnie.

Lokalizacja

Fundacja Akademia Pasji i Rozwoju
Ul. Wzgórze 19,
43-300 Bielsko-Biała
oraz teren podmiotów, które zgodzą się na współpracę z Fundacją w celu organizacji festiwalu.

Autor

Tomasz Sidorczuk

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 400 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!