Bezpiecznie z miasta w góry

Identyfikator: OBB011. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Bogumił Kanik.

Szczegóły projektu

Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Bielska-Białej w mieście i górach. Projekt zakłada działanie w dwóch kierunkach:

1. Przeszkolenie 500 mieszkańców Bielska-Białej z zakresu korzystania z defibrylatora. Objazd wszystkich miejsc, w których jest defibrylator.

2. Bezpieczeństwo na stoku - Bezpłatny mały wyciąg narciarski na stoku Dębowiec (dla mieszkańców Bielska-Białej). Nauka technik bezpiecznej jazdy (pług, ześlizg, itp.), profilaktyka kontuzji, nauka zasad poruszania się na stoku narciarskim oraz zabezpieczenia miejsca wypadku. Zajęcia takie z całą pewnością zwiększą bezpieczeństwo wszystkich narciarzy na stoku i zmniejszą ilość wypadków i ewentualnych kontuzji.  Zaangażowani ratownicy górscy pełniliby także funkcję doradczą na stoku dla średniozaawansowanych narciarzy. 

Bezpłatne korzystanie z małego wyciągu dla początkujących - mieszkańców Bielska-Białej. Zatrudnienie 2 instruktorów-ratowników górskich prowadzących bezpłatne zajęcia profilaktyczne (profilaktyka kontuzji i wypadków) dla mieszkańców Bielska-Białej, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na stoku, zapoznanie się z zasadami bezpiecznej jazdy na stoku, prawidłową rozgrzewką, bezpiecznym przemieszczaniem się na stoku (pług, ześlizg boczny), nauka bezpiecznych upadków. Takie zajęcia to szansa na zmniejszenie ilości urazów i wypadków oraz znacząco zwiększy bezpieczeństwo wszystkich narciarzy na stoku. Dodatkowo w ramach zajęć teoria i ćwiczenia w specjalnym namiocie edukacyjnym, co pozwoli na prowadzenie zajęć bez względu na pogodę. Namiot zostanie wykorzystany do zajęć letnich z bezpieczeństwa w górach koło dyżurki GOPR na Dębowcu. 

Koszty:

  • Koszt bezpłatnego użyczenia małego wyciągu na Dębowcu dla mieszkańców Bielska-Białej (przez cały sezon) 30.000,00 zł do 40.000,00 zł ustalona w 2016 roku z wice prezesem ZIAD-u
  • Koszty 2 ratowników instruktorów prowadzących zajęcia na stoku Dębowca, 2 miesiące (styczeń, luty). 60 dni x 2 instruktorów ratowników x 8h/dzień 50 zł = 48.000,00 zł
  • Koszty jednodniowego szkolenia z pierwszej pomocy i obsługi defibrylatora, objazd miejsc, w których takie defibrylatory w Bielsku-Białej są.

Lokalizacja

Stok narciarski na Dębowcu

Autor

Bogumił Kanik

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 128 000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!