Modernizacja Miasteczka Ruchu Drogowego na Błoniach oraz bezpłatne zajęcia dla uczniów nabywających uprawnienia do karty rowerowej

Identyfikator: OBB004. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Małgorzata Gottlich-Kucharska.

Szczegóły projektu

 1. Odnowienie i renowacja znaków drogowych poziomych i pionowych, zakup i montaż sygnalizacji świetlnej. Modernizacja oświetlenia terenu. Wykonanie dodatkowych ciągów komunikacyjnych oraz naprawa istniejących asfaltowych nawierzchni i "Mini Amfiteatru".
 2. Zakup i montaż tzw. „Zielonej Klasy" (drewniana altana wraz z ławkami) do realizacji lekcji teoretycznych i zadania "Zielona lekcja na rowerze- PRAKTYCZNA NAUKA PRZEPISÓW DROGOWYCH".
 3. Zakup domku drewnianego (przechowalnia rowerów oraz szatnia dla dzieci).
 4. Zakup i montaż malej architektury rekreacyjno-sportowej (między innymi - tor przeszkód dla rowerów, sprzęt do rehabilitacji na świeżym powietrzu).
 5. Zakup 20 rowerów szkoleniowo-egzaminacyjnych, 5 pojazdów czterokołowych.
 6. Przeprowadzenie w sobotnie dopołudnia, w sezonie od miesiąca IV do X, nieodpłatnych zajęć dla uczniów szkół podstawowych - nazwa zadania: "Zielona lekcja na rowerze - PRAKTYCZNA NAUKA PRZEPISÓW DROGOWYCH" oraz imprez dla dzieci i młodzieży "JEŻDŻĘ BEZPIECZNIE NA ROWERZE I ZNAM PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO". W ramach zadania - ZAJĘCIA DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH - NAUKA JAZDY NA POJAZDACH CZTEROKOŁOWYCH po terenie Miasteczka.
 7. Wydanie książeczek z materiałami dydaktycznymi dla uczniów biorących udział w zadaniu (przepisy jazdy na rowerze, mapka "Miasteczka Ruchu Drogowego", kolorowanka, krzyżówka, test wiadomości "To już wiem"), wykonanie zestawu opasek odblaskowych oraz materiałów profilaktyczno-szkoleniowych "4 minuty, które decydują o życiu".

Lokalizacja

Miasteczko Ruchu Drogowego na Błoniach - ul. Pocztowa 43, Bielsko-Biała, Działka 424/20 Kw nr 58043 Mikuszowice Śląskie "Błonia"

Autor

Małgorzata Gottlich-Kucharska

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 245 000,00 zł

Części składowe zadania

 • Ad. 1 - 120.000,00 zł;
 • Ad. 2 - 25.000,00 zł;
 • Ad. 3 - 30.000,00 zł;
 • Ad. 4 - 10.000,00 zł;
 • Ad. 5 - 20.000,00 zł;
 • Ad. 6 - 30.000,00 zł;
 • Ad. 7 - 10.000,00 zł;

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!