Zobacz pozostałe edycje:

Facebook

Tor Doskonalenia Techniki Jazdy MOTOBB

Identyfikator: OBB011. Złożone w kategorii: Projekty ogólnomiejskie przez Łukasz Czernik.

Szczegóły projektu

Tor doskonalenia techniki jazdy MotoBB to miejsce, w którym mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli bezpiecznie ćwiczyć i doskonalić technikę jazdy po specjalnie do tego przygotowanych nawierzchniach takich jak płyta poslizgowa czy pułapki w postaci kurtyn wodnych. Mieszkańcy mogliby wykorzystywać do tego własne samochody czy też motocykle. MotoBB to miejsce, w którym kursanci prawa jazdy mogą ćwiczyć techniki jazdy w trudnych warunkach drogowych ale także kierowcy kategorii A, B i C.

T miejsce, w którym mogą ćwiczyć zwykli użytkownicy drogi ale także służby takie jak Straż Pożarna, Policja czy Pogotowie.

To miejsce, w którym można urządzić legalny wyścig na krótkim odcinku dla wszystkich tych, których ograniczają przepisy drogowe, tym samym ograniczając lub nawet eliminując całkowicie takie zdarzenia na drogach publicznych. Wyścigi gokartami na terenie otwartym to również coś co jest mocno pożądane dla osób lubiących adrenalinę.

MotoBB to miejsce idealne do organizacji wszelkiego rodzaju spotkań, imprez i premier nowych modeli aut czy eventów zarówno dla osób prywatnych, jak i całych firm.

ECO DRIVING to kolejny argument dla takiego miejsca - płynna i bezpieczna jazda samochodem, która niesie ze sobą znaczne oszczędności paliwa w ramach szkoleń na tym torze.

Ponieważ zakres jest dość szeroki, takie miejsce można podzielić przykładowo na 3 etapy:

1. Prostokątna oraz okrągła płyta poślizgowa

2. Budynek szkoleniowo - administracyjny

3. Tor manewrowy wraz z torem wyścigowym

Projekt mógłby także zostać współfinansowany przez środki Unii Europejskiej, a miejsce jakie jest sugerowane dla przedsięwzięcia to tyły Auchan, które nadają się bardzo dobrze do tego typu inwestycji.

Lokalizacja

Proponowane działki 1791/13 tył Auchan lub 180/67 lub 180/104

Autor

Łukasz Czernik

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 750 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Projekt - 50.000,00 zł
  2. Wykonanie - 700.000,00 zł

Uwagi

WORD w Bielsku-Białej, ODTJ w innych miastach

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!