Identyfikator: 9-OBB002.
Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Górne Przedmieście przez Piotr Cecerski.

Szczegóły projektu

W Bielsku-Białej znakomicie sprawdza się wybieg dla psów w Parku Włókniarzy, lecz nie jest wystarczający dla ponad 170 tysięcznego, niegdyś wojewódzkiego miasta.

Wiele osób, żeby móc wypuścić psa bez smyczy i kagańca, nie chcąc łamać prawa, jest zmuszona udać się właśnie do Parku Włókniarzy, czasami nawet z odległych dzielnic. A osoby starsze lub o zmniejszonej możliwości transportu nie mają takich możliwości.

Mając na uwadze powyższe, proponuję zorganizowanie wybiegu dla psów na terenie, który nie jest wykorzystywany w celach rekreacyjnych, położonym u zbiegu ulic Piastowskiej i Żółkiewskiego. Projekt ten powstał w trosce o naszych czworonożnych pupili oraz czystość naszego miasta. Ideą wybiegu dla psów jest stworzenie miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca korzystając z pełni swojej swobody, a ich właściciele mogą odpocząć budując relację z innymi "psiarzami".

Wybieg stanowić będzie teren zamknięty, a osoby na nim przebywające zobligowane będą do przestrzegania regulaminu.

Dla zapewnienia pełni bezpieczeństwa, teren zostanie ogrodzony ogrodzeniem panelowym w wysokości 1,5 m, z przygotowanymi bezpiecznymi wejściami/wyjściami.

Na terenie wybiegu ustawione zostaną dwie ławeczki, przy każdej kosz na śmieci, oraz zainstalowane zostaną dwie psie stacje (dystrybutor woreczków wraz z pojemnikiem na odchody), co umożliwi zarówno edukację społeczeństwa w zakresie obowiązku sprzątania po psie jak również zachowanie czystości na terenie wybiegu.

Tu właściciele będą mogli bawić się z czworonogami, ale powstanie tego wybiegu ograniczy również niekontrolowane bieganie psów poparkach, zieleńcach miejskich i zanieczyszczanie odchodami trawników osiedlowych.

Lokalizacja

Gmina Bielsko-Biała / obręb Górne Przedmieście; identyfikator działki: 246101_1.0004.676/7; numer działki: 676/7

Autor

Piotr Cecerski

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 48 800,00 zł

Części składowe zadania

  1. Ogrodzenie z montażem - 22.000 zł
  2. Furtka z montażem - 2.500 zł
  3. Kosze na śmieci z montażem - 4.000 zł
  4. Tablica z regulaminem z montażem - 1.500 zł
  5. Ławki z montażem - 1.800 zł
  6. Koszt projektu - 17.000 zł

Uwagi

Koszty szacunkowe na podstawie kosztorysu wybiegu dla psów w Parku Włókniarzy - BO 2017.

lub
Uzupełnij treść opisu: