Park Rekreacyjny dla mieszkańców dzielnicy Komorowice Śląskie

Identyfikator: 15-OBB004. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Komorowice Śląskie przez Mariola Mazur.

Streszczenie projektu

Roboty przygotowawcze terenu, zaprojektowanie i wytyczenie alejek parkowych, zasadzenie zieleni, elementy wyposażenia parku (ławki, kosze na śmieci, latarnie) zakup sprzętu do siłowni plenerowej i stołu do ping-ponga.

Opis projektu

Park ma powstać w rejonie w sąsiedztwa zabudowy domów jednorodzinnych. Podkreślenia wymaga fakt, iż będzie to jedyne miejsce w dzielnicy Komorowice Śląskie, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy w celach rekreacyjnych.

Głównym założeniem projektu jest utworzenie miejsca rekreacji oraz aktywnego i biernego wypoczynku zarówno dla mieszkańców dzielnicy Komorowice Śląskie oraz przyjezdnych, poprzez zagospodarowanie parku.

Projekt umożliwi korzystanie z urządzeń rekreacyjnych osobom w różnym wieku podnosząc ich sprawność ogólną oraz zachęcając do sportowego trybu życia niezależnie od pory roku. To także miejsce integrujące społeczność lokalną: rodziny, młodzież i i wszystkich chętnych.

W ramach realizacji zadania zostaną wykonane ciągi komunikacyjne dla pieszych, stworzone oświetlenie oraz zasadzone zielenie (drzewa, krzewy, krzewinki i byliny), zakupione zostaną m. in.: ławki i kosze na śmieci.

Pierwszy etap przewiduje zakup elementów wyposażenia siłowni plenerowej, drugi etap, w przyszłości, będzie zakładał stworzenie leśnego placu zabaw.

Lokalizacja

Dz. 361/4, obręb Komorowice Śląskie od ul. Opłotek

Autor

Mariola Mazur

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 100 000,00 zł

Części składowe zadania

  1. Roboty przygotowawcze terenu - 12 000,00 zł
  2. Zaprojektowanie oraz wytyczenie alejek parkowych - 18 000,00 zł
  3. Zakup latarni - 10 000,00 zł
  4. Zakup ławek i koszy na śmieci - 6.000,00 zł
  5. Zasadzenie zieleni - 8.000,00 zł
  6. Wykonanie nawierzchni pod siłownię plenerową - 8.000,00 zł
  7. Wyposażenie siłowni plenerowej - drabinka, twister, rowerek, orbitrek, wioślarz, wyciskanie siedząc, motylek, wyciąg górski, pajacyk - 38.000,00 zł

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!