Lokalna ławeczka z nowinkami

Identyfikator: 18-OBB005. Złożone w kategorii: Projekty osiedlowe dla osiedla Lipnik przez Renata Lejawka.

Streszczenie projektu

Będą to punkty w często odwiedzanych miejscach Lipnika, przy ławeczce jako miejsca relaksu, spotkania i utrzymania kontaktu. W zależności od lokalizacji i potrzeby przewiduje się różne typy ławeczek: podstawowa, nowinka czyli z tablicą informacyjną, mobilna czyli ławeczka i tablica przenośna. To około 8 ławek i tablic na terenie całego Lipnika. Tablice zarówno stacjonarne jak i mobilne byłyby doskonałym nośnikiem informacji o życiu aktywnej dzielnicy i atrakcyjnych propozycjach kulturalno-sportowych dla mieszkańców. Ławeczki miałyby miły, zgodny z podgórskim otoczeniem, drewniany styl oraz przy każdej ławeczce umiejscowiona byłaby drewniana rzeźba zwierzęcia występującego w Lipniku. Taki specyficzny styl z pewnością byłby ciekawostką naszej dzielnicy.

Opis projektu

Lokalna ŁAWECZKA, punkt przy ławeczce jako miejsce relaksu, spotkania i utrzymania kontaktu z lokalną społecznością. W zależności od lokalizacji różne typy ławeczek: podstawowa, nowinka, mobilna.

Około 8 ławek na terenie całego Lipnika. Wybór lokalizacji w ramach głosowania mieszkańców na podstawie sprawdzonych możliwych lokalizacji.

Typy ławeczek

1. Podstawowa :

- Ławka z bala (UM 1600zł) (500 zł Mentor http://mentorsklep.pl/pl/p/Lawka-z-bala-Lb02/382)

- kosz nietypowy np typu Troll 360zł http://mentorsklep.pl/pl/p/Kosz-na-smieci-Troll/104

- zwierzęta rzeźbione np. salamandra: ok 2000 zł długość: ok. 100-130 cm ( z ogonem ), wys.: ok. 25 cm

2. Ławeczka typu Nowinka: typ Podstawowy + tablica informacyjna RO (1500 zł, http://mentorsklep.pl/pl/c/-Drewniane/78)

3. Ławeczka typu Mobilna: stolik + lekka ławka + przenośna tablica (typu potykacz 150 zł) wykorzystywana np na imprezach plenerowych łatwa do przeniesienia

Ilość ławek w poszczególnych typach zależna od ostatecznego kosztorysu i wybranych lokalizacji.

Lokalizacja

Lokalizacja ławeczek i tablic zależna jest od zapotrzebowania najczęściej w sąsiedztwie przystanku autobusowego lub skrzyżowania ścieżek pieszych i spacerowych, czyli miejskie obszary na placach.

Wybór na podstawie dodatkowego głosowania wśród mieszkańców.

Mogłoby to być na przykład:

ulica Wróblowicka przy sklepie,

ulica Krakowska "na Kopcu",

ulica Krańcowa w rejonie kościoła,

ulica Krakowska rejon sklepu Biedronka,

ulica Lipnicka w rejonie skrzyżowania z ul. Południową,

ulica Polna rejon ścieżki w kierunku amfiteatru,

plac przed Domem Kultury plac,

plac przed szkołą,

plac przed ośrodkiem zdrowia

Autor

Renata Lejawka, adres e-mail: renata.lejawka@gmail.com

Szacunkowy koszt przedsięwzięcia: 25 000,00 zł

Uwagi

Projekt był zgłoszony w edycji 2017 i został po konsultacji z naczelnikiem Wydziału Gospodarki Miejskiej dopuszczony pod głosowanie. Jednak ostatecznie ja jako autor projektu wycofałam ten projekt przed głosowaniem, gdyż uznaliśmy z gronem popierającym wówczas "ławeczki", że inny projekt jest pilniejszy. Projekt w ubiegłym roku podczas weryfikacji i w toku wyjaśnień uzyskał wszystkie pozytywne opinie.

Wrzuć linka na swój profil

Podoba Ci się ten projekt? Chcesz, by został zrealizowany? Im więcej osób dowie się o nim i poprze podczas głosowania, tym większe szanse będzie miał na realizację. Udostępnij go na swoim profilu by dowiedzieli się o nim Twoi znajomi!